5 nowych inwestycji mieszkaniowych w Trójmieście

0
1101
Nowe mieszkania gdynia gdansk
Nowe mieszkania gdynia gdansk

Trójmiasto jako nowoczesna metropolia to wg najnowszych sondaży miejsce najchętniej wybierane do zamieszkania. Szczególnie dobrą opinią cieszą się Gdańsk i Gdynia, które dzięki rozwiniętej infrastrukturze, coraz lepszym możliwościom na rynku pracy i atrakcyjnej lokalizacji przyciągają młodych ludzi z całej Polski.

Dynamiczny rozwój Trójmiasta pod kątem inwestycji mieszkaniowych, sprawia, że każdy może znaleźć tu miejsce idealne dla siebie. Bez względu na to czy jest się singlem czy posiada dużą rodzinę,  szuka lokalu w centrum czy na obrzeżach miasta- oferta nieruchomości jest na tyle obszerna, że z łatwością można wybrać swoje wymarzone „M”.

Nowe mieszkania Gdańsk

Spośród nowych osiedli w Gdańsku i Gdyni, na szczególną uwagę zasługują:


Nowe mieszkania Gdańsk Południe – Osiedle Kasztanowe NECON Deweloper – inwestycja powstaje w bardzo dynamicznie rozwijającej się okolicy, w południowej części Gdańska, a dokładnie w Borkowie. W pobliżu mamy szeroki wybór punktów usługowych, obiektów sportowych i terenów rekreacyjnych.  W okolicy nie brakuje przedszkoli , a niedawno powstała nowa szkoła.

Wśród najważniejszych zalet  lokalizacji można wymienić oddzielenie od wielkomiejskiego zgiełku przy jednocześnie zachowanej bliskości do centrum Gdańska. Przemieszczanie się usprawnia dostęp do obwodnicy oraz wciąż rozbudowywana sieć komunikacji miejskiej. Osiedle Kasztanowe składa się z  trzech budynków czteropiętrowych z mieszkaniami od dwóch do pięciu pokoi. 

Lokale na parterze będą połączone z  ogródkami o powierzchni nawet 240 m2, a na wyższych kondygnacjach zaplanowano przestronne tarasy. Nazwa osiedla wiąże się z projektem- na terenach wspólnych posadzone zostaną kasztanowce, które  zapewnią przyjemne, zacienione miejsce do wypoczynku i sąsiedzkiej integracji.

Nowa Letnica – Robyg – inwestycja położona bliżej centrum Gdańska, niedaleko plaży w Brzeźnie. Dzielnica przeszła gruntowną rewitalizację, znajduje się w niej stadion Energa Arena oraz nowoczesny kompleks wystawienniczo biurowy Amber Expo. W trakcie budowy jest  centrum rozrywki z oceanarium.

Osiedle Nowa Letnica to docelowo 11 budynków, a w nich 2500 tys. mieszkań w najlepszym standardzie.   Z najwyższych pięter budynków rozciąga się widok na Zatokę Gdańską i miasto. W pobliżu zaplanowano również powstanie sklepów, restauracji, lokali usługowych i przedszkola. 

Nowe mieszkania Gdynia

Jeśli chodzi o Gdynię to warto wymienić tutaj:


Osiedle Słoneczna Zatoka – Zatoka Sp. z.o.o Development sp.k. Jest to nowoczesne osiedle w Gdyni Witominie. Kompleks składa się z 4 segmentów, 7, 9 i 10 kondygnacyjnych. Dostępne lokale to mieszkania 1,2,3 i 4 pokojowe o powierzchni od 29 do 64 m2. Niewątpliwym atutem inwestycji jest jej lokalizacja- budynki znajdują się u stóp Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a z wyższych kondygnacji rozciąga się niesamowity widok na morze.

Potencjalni właściciele  mają do dyspozycji 201 miejsc parkingowych oraz cichobieżne windy ułatwiające przemieszczanie się między piętrami. Zalety Słonecznej Zatoki to także rozwinięta lokalna infrastruktura-  w bliskiej odległości znajduje się kino, teatr, restauracje, punkty handlowo usługowe, stadion, basen- wszystko co ułatwi codzienne życie i umili spędzanie czasu wolnego.

Alvarium – SEMEKO Grupa Inwestycyjna S.A – osiedle powstaje w Gdyni Redłowie przy głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta, co zapewnia świetną komunikację. Alvarium to zespół budynków mieszkalnych z przestrzenią na usługi i handel. Zaprojektowano tu podziemną halę garażową i budynek biurowy. Realizacja całej inwestycji potrwa 4 lata, a jej zakończenie zaplanowano na rok 2021.

Rozewska – Archicom Polska S.A – osiedle znajduje się w Gdyni Chyloni. 10 kondygnacyjny budynek, a w nim 74 mieszkania- w większości 2 i 3 pokojowe, to świetny wybór dla osób szukających lokalu  w dobrze skomunikowanym miejscu. Szybki dojazd do centrum Gdyni zapewnia sąsiedztwo głównej arterii Trójmiasta. Przy ul. Morskiej znajdują się przystanki trolejbusowe i autobusowe, a niedaleko jest także na przystanek SKM Gdynia Leszczynki.

Mieszkańcy nie mogą narzekać tu na lokalną infrastrukturę, nie brakuje też przestrzeni do zabaw dla dzieci i miejsc rekreacyjnych dla dorosłych.

Zobacz również Nowe mieszkania blisko Tczewa !