Dom modułowy od Omega Home. Przyszłość budownictwa dostosowana do Twoich potrzeb

0
557
energooszczędne_domy_modułowe_Omega_Home

Budownictwo modułowe szkieletowe to innowacyjne podejście do tworzenia domów, które zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Ten nowoczesny sposób konstrukcji oferuje szereg korzyści, zarówno dla środowiska, jak i dla właścicieli domów.

Przede wszystkim domy modułowe zyskują na popularności dzięki szybkości budowy. Konstrukcja może powstać od A do Z nawet w sześć miesięcy. Takie doświadczenia ma firma Omega Home, która realizuje projekty na terenie całego Pomorza, a nawet i w kraju.

Omega Home od prawie dwudziestu lat specjalizuje się w budowie domów pasywnych, modułowych, z drewna. Architekci i budowlańcy z ogromnym doświadczeniem postawili już ponad 1000 nieruchomości. W czasie realizacji projektów wspierają klientów nie tylko w czasie budowy, ale też na etapie projektowania, załatwiania formalności (np. pozwoleń na budowę), pozyskiwania finansowania czy podczas odbiorów technicznych.

Omega Home_konstrukcja_domu_pasywnego

Domy modułowe to przede wszystkim ekonomiczne i energooszczędne domy. Cena w stosunku do jakości i trwałości jest bardzo konkurencyjna. Korzyści jest jednak znacznie więcej.

Ekologia i zrównoważony rozwój

Dom modułowy z drewna jest ekologiczny. W porównaniu z tradycyjnymi metodami budowy, proces produkcji i montażu modułów wymaga mniejszej ilości materiałów i generuje mniejsze ilości odpadów. Często wykorzystuje się materiały przyjazne dla środowiska, co sprawia, że domy te są bardziej zrównoważone.

Szybkość budowy

Budowa domu szkieletowego trwa szybciej niż tradycyjna budowa. Moduły są prefabrykowane, co pozwala na jednoczesne prowadzenie prac na placu budowy i w hali produkcyjnej. Dzięki temu czas potrzebny na zbudowanie domu jest skrócony. W przypadku Omega Home może to był nawet sześć miesięcy, choć sprawność realizacji projektu zależy od wybranego wariantu i tego, czy klient wprowadzi zmiany w projekcie czy zdecyduje się na gotowy moduł. Pamiętajmy, że budowa domu metodą klasyczną może trwać nawet ponad rok.

Omega-Home_domy_modulowe

Elastyczność i dostosowanie

Zespół Omega Home wyróżnia od lat elastyczność i dostosowanie do potrzeb klienta. Dom modułowy z marzeń to taki, który oferuje nieograniczone możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb rodziny. Moduły są projektowane w taki sposób, aby można było łatwo dodawać, usuwać lub zamieniać je według własnych preferencji. Tak też dzieje się w przypadku Omega Home – firma proponuje trzy gotowe projekty, ale w każdym z nich mogą zostać wprowadzone zmiany pod okiem doświadczonych architektów.

Koszty i oszczędności energetyczne

Domy modułowe w dłuższej perspektywie są bardziej ekonomiczne. Dzięki precyzyjnemu procesowi produkcyjnemu i minimalizacji strat, koszty budowy są lepiej kontrolowane. Dodatkowo, ze względu na zastosowanie nowoczesnych technologii izolacyjnych, te domy są zazwyczaj bardziej energooszczędne, co przekłada się na niższe rachunki za energię. Drewno jest doskonałym nośnikiem ciepła, przez co mieszkańcy tego rodzaju nieruchomości cenią sobie brak ubytków temperatury w sezonie zimowym.

Jakość konstrukcji

Moduły budynku produkowane są w kontrolowanych warunkach fabrycznych, co gwarantuje wysoką jakość konstrukcji. Precyzyjne wykonanie, zastosowanie nowoczesnych technologii oraz rygorystyczne normy jakości sprawiają, że domy modułowe szkieletowe są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Omega-Home_drewniana_konstrukcja_dom_caloroczny

Podsumowanie

Dom modułowy szkieletowy to innowacyjne rozwiązanie, które łączy nowoczesność z ekologią. Korzyści związane z szybkością budowy, elastycznością dostosowania, oszczędnościami energetycznymi oraz wysoką jakością sprawiają, że stają się one atrakcyjną opcją dla osób poszukujących nowoczesnego i funkcjonalnego miejsca do życia. Dodatkowo, realizacja budowy przez doświadczony zespół, jakim jest choćby gdańska firma Omega Home gwarantuje nie tylko dom na lata, ale także kompleksową opiekę przy całym procesie, jakim jest budowa domu,w  tym biurokracja, odbiory i projektowanie. Warto zaufać nie tylko nowym technologiom w budownictwie, ale też ludziom z pasją i doświadczeniem.

Dane kontaktowe – Omega Home:

kontakt@omegahome.pl

+48 666 358 668 

Jesienna 5, Gdańsk