Najlepsze Pizzerie w Gdyni – Gdzie na pizze w Gdyni

0
2115
Pizza w Gdyni pizzerie Gdynia ranking

Gdynia, drugie pod względem miasto w województwie pomorskim kojarzące się przede wszystkim z dużym portem. Jest także często odwiedzana przez turystów, szczególnie w okresie letnim ze względu na swoje piaszczyste plaże. Swoje plany z tym miastem wiąże też dużo młodych ludzi w związku z możliwością podjęcia studiów na kierunkach morskich. Jak wiadomo dieta tej niezbyt zamożnej grupy społecznej jest często mocno ograniczona, nie tylko poprzez wspomniany brak funduszy ale i niezbyt wysokie umiejętności. Młodzi kucharze z reguły wybierają łatwo dostępne i szybkie w przygotowaniu półprodukty. Zależy im aby szybko i tanio zaspokoić własne brzuchu nie dbając przy tym o jakość posiłku. Wtedy na znaczeniu zyskuje jakże popularna pizza. Wiadomo, iż na rynku znajduje się wiele lokali oferujących tego typu jedzenie o niskich standardach. Jednak poniżej przedstawione pizzerie prezentują wysoki poziom serwowanych dań wykonując je przy tym z najlepszej jakości składników. Ranking, który przedstawię to według oceny mieszkańców jedne z najlepszych miejsc do skosztowania tego włoskiego przysmaku w polskim wydaniu. Mam nadzieje, że lista ta pomoże – szczególnie odwiedzającym, zjeść w Gdyni smaczny posiłek.

Najlepsze Pizzerie w Gdyni – Gdzie na pizze w Gdyni

1. Czerwony Piec – pizza w Gdyni 

Jedno z bardziej znanych miejsc na kulinarnej mapie miasta. Znajdujący się przy ulicy Starowiejskiej 40C lokal o nazwie Czerwony piec to miejsce warte polecenia. Oferowana tu pizza przygotowywana jest w specjalnym, opalanym drzewem, dużym piecu. Niesamowita włoska receptura sprawia, że posiłki przenoszą odwiedzających do kulinarnego raju. Przystępne ceny pozwalają na delektowanie się tymi wybitnymi smakami stosunkowo często, co jak wcześniej wspomniałem skrzętnie wykorzystują studenci. Podczas ciepłych wieczorów dobra opcją wydają się stoliki w ogródku. 

2. Francesco – gdzie na pizze w Gdyni

Kolejne jakże ciekawe miejsce, czyli pizzeria Francesco. Słynie ona przede wszystkim ze znakomicie dobranych, niekiedy egzotycznych przypraw, które są świetnym uzupełnieniem dań oferowanych przez ten lokal. Ulica Antoniego Abrahama 20, to właśnie tam znajdziemy przepyszne, dobrze wypieczone ciasto, ale i desery czy nieco mniej kaloryczne sałatki. 

3. Gdynianka – kultowa pizzeria w Gdyni

Bardzo oryginalna nazwa to tylko jeden z wielu pretekstów aby udać się to tego miejsca. Gdynianka w swoim menu posiada ich znacznie więcej. Mimo oferowania dań z zagranicznych kuchni w miejscu tym zjemy raczej po polsku. Wynika to z tego, że myślą przewodnią lokalu stało się serwowanie włoskich posiłków po „naszemu”. Nie poczujecie się tu jak na włoskich wakacjach bądź swojskiej prowincji a raczej po prostu jak w smacznej restauracji na ulicy Świętojańskiej 65 w Gdyni. A zatem zamiast popularnego super cienkiego ciasta dostaniemy tu wypiek przypominający drożdżówkę. Jest to jednak bowiem niezwykły atut tego miejsca, które zyskała uznanie wielu klientów. 

4. Viva la Pizza – pizzeria Gdynia

Kolejnym punktem wartym odwiedzin przez miłośników pizzy jest znajdujący się nieopodal wyżej omówionego miejsca lokal Viva la Pizza. Choć adres niemalże identyczny (Świętojańska 65) to podejście zgoła odmienne. Znajdziemy tu włoski przysmak na cienkim cieście z dodatkiem niewielu składników, starając się wiernie odwzorować to danie. 

5. Serio – pizza w Gdyni

Kolejna gdyńska restauracja, która proponuje śródziemnomorską kuchnię jest Serio. Jest to miejsce, które podobnie jak poprzednie serwuje świetne przysmaki z pieca opalanego drewnem. Znajdziemy je w Gdyni przy ulicy 3 Maja 21. Lokal przyciąga nie tylko konkurencyjnymi cenami ale i znakomitym wystrojem wnętrza, na co zwraca uwagę większość gości. Rangę lokalu podnosi fakt, iż posiada on w swojej ofercie dania wegańskie jak i wegetariańskie. Profesjonalna obsługa to również atut tego miejsca. Przyjazne przyjęcie zaraz po wejściu oraz doświadczeni kucharze sprawiają, że jest to miejsce godne polecenia.

Polecane : Gdzie zjeść w Sopocie

6. Ogniem i Piecem – Gdynia pizza

Następną pozycję w tym zestawieniu zajmuje pizzeria Ogniem i Piecem. Miejsce to czeka na swoich gości w centrum przy ulicy Świętojańskiej 87. Już sama nazwa jest na tyle interesująca, że warto dowiedzieć się czegoś więcej. Przed wizytą w tej restauracji warto upewnić się czy znajdziemy miejsce. Miejsce to „cierpi” bowiem na tłumy gości, którzy niemal codziennie wypełniają je po brzegi . Oprócz znakomitej włoskiej pizzy, sprzedawanej również na kawałki znajdziemy tu znakomite pozycje z kuchni włoskiej oraz świetne napoje w postaci piw rzemieślniczych. 

7. GiGi Pizza

Restauracja GiGi Pizza znalazła się na 7 miejscu w tym zestawieniu. Pizzeria mieści się przy ulicy Świętojańskiej 52. Nie bez powodu, gdyż lokal ten szczyci się niepowtarzalnym ciastem na pizze. Wyróżnia go dbałość o najmniejszy szczegół i dążenie do perfekcji dań. Dodatkowo produkty używane do własnych kompozycji to między innymi najwyższej klasy, świeże owoce i warzywa. Pomimo tego, że miejsce to jest dla trochę „grubszych portfeli” to z pewnością warte jest uwagi, szczególnie polecane dla smakoszy włoskiej kuchni. 

8. Pizzeria La Spezia 

Następna propozycją wśród gdyńskich restauracji jest znajdująca się przy ulicy Portowej 8 pizzeria La Spezia. To czym możemy wyróżnić opisywany lokal to na pewno możliwość skomponowania własnej pizzy na pysznym cieście przygotowanym przez restauracje. Warto także dodać, że w miejscu tym zawsze trafimy na świeżo przygotowane posiłki. 

9. Casa Cubbedu – pizza Gdynia

Kolejne miejsce to restauracja o egzotycznie brzmiącej nazwie a mianowicie Casa Cubbedu. Włoskie dania o niebanalnym połączeniu składników to chluba tego miejsca. Jest to miejsce gdzie odnajdą się także wielbiciele słodkości ze względu na szeroką gamę serwowanych deserów. Co ciekawe wszystkie te przyjemności, które czekają nas w tym miejscu okraszone są znakomitą włoską muzyką.

10. Przyjemność Pizza i Szprycer – pizzeria w Gdyni 

Przyjemność Pizza i Szprycer taką bardzo oryginalną nazwę nosi restauracja przy ulicy Żołnierzy i Armii Wojska Polskiego 13/B2. Bardzo przystępne ceny zaczynające się od kilku złotych i wyśmienite sosy to największe atuty tego miejsca. Właściciele tego lokalu tworzą niesamowitą atmosferę co nie pozwala wyjść od nich głodnym. 

Polecane:

Jak chcielibyście wybrać się do pięknego Krakowa i po dniu spędzonym na poznawaniu wyjątkowych atrakcji zgłodniejecie to zapraszamy Was na najlepszą pizze w Krakowie – na miejscu i na wynos Monkey Business