Kryzys emocjonalny? Daj sobie pomóc. Gabinety Świętojańska dyskretnym miejscem wsparcia

0
585
Gabinety psychiatryczne Gdynia

Żyjemy w szalonych czasach, choć zapewne każde pokolenie na różnym etapie przeżywa własne rozterki, niezależnie od daty w kalendarzu. Ale ciągłe życie w biegu, miniona pandemia COVID-19, aktualnie wojna w Ukrainie i kryzys migracyjny, kryzys gospodarczy, a do tego trudności w budowaniu relacji między ludźmi, bo ponad to stawiamy kontakty w sieci… Długo można wymieniać, ale wniosek jest prosty – przytłacza nas wiele spraw, a coraz rzadziej potrafimy sobie z nimi poradzić.

Problemy nie mają płci ani wieku

Jakikolwiek kryzys emocjonalny, choroba psychiczna, depresja, zaburzenie czy po prostu spadek nastroju może spotkać każdego niezależnie od płci ani wieku, to bardzo ważne w kontekście obserwowania własnej osoby, ale i naszego otoczenia: znajomych, partnerów, dzieci. Statystyki prowadzone przez służby czy różne stowarzyszenia jasno pokazują, że od lat drastycznie rośnie odsetek prób samobójczych u dorosłych i nieletnich, a medycy alarmują, że wzrasta też znacząco ilość przyjmowanych przez Polaków środków uspokajających i tzw. antydepresantów. Szczególnie po okresie pandemii COVID-19 nasiliła się też fala uzależnień od różnego rodzaju środków odurzających, choć najczęstszym nałogiem wciąż jest spożywanie alkoholu.

Psycholog Gdynia

Gdzie szukać pomocy? Odpowiedni specjalista pomoże walczyć z problemami

Gabinety psychologiczne i terapeutyczne zapełniają się, a kolejki do specjalistów są długie. To z jednej strony dobrze, że Polacy coraz częściej decydują się na korzystanie z fachowej pomocy specjalistów, gdy poczują taką konieczność. Z drugiej strony niezbyt wysoki jest wciąż procent osób, które same po to wsparcie się zgłaszają. Ale jeśli już szukać kogoś do rozmowy, to gdzie?

Dobry gabinet specjalistyczny jest przede wszystkim:

 • dyskretny,
 • przytulny (najczęściej imituje mieszkanie),
 • pełen tolerancji,
 • z szeroką ofertą co najmniej kilku specjalistów.

Gabinety Swietojanska psycholog Gdynia

Poradnia psychologiczna i psychiatryczna w Gdyni

Jest takie miejsce w Gdyni, w którym osoby szukające dyskrecji i wsparcia mogą przez moment zapomnieć, że znajdują się w nadmorskiej aglomeracji i skupić tylko na sobie i swoich problemach. Centrum pomocy psychiatrycznej Gabinety Świętojańska to modelowe miejsce jak powinna funkcjonować wszechstronna poradnia psychologiczno-psychiatryczna.

Zespół wykształconych, certyfikowanych i przede wszystkim doświadczonych  psychoterapeutów (także dziecięcych), psychodietetyków psychiatrów i psychologów w Gdyni zajmuje się diagnozą i leczeniem takich zaburzeń i chorób jak:

 • depresja i lęki,
 • zaburzenia obsesyjno- kompulsyjne,
 • zaburzenia osobowości,
 • choroba dwubiegunowa,
 • zaburzenia psychotyczne,
 • zaburzenia zachowania i pamięci u seniorów,
 • kryzys w związku,
 • problemy w relacjach społecznych,
 • psychogenne zaburzenia jedzenia u dzieci i młodzieży,
 • kłopoty wychowawcze z dziećmi,
 • trudności edukacyjne uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych,
 • zaburzenia aktywności i uwagi ( ADHD),
 • spektrum zaburzeń rozwojowych( autyzm, zespół Aspergera),
 • kryzys dorastania i konfliktów z rodzicami.

Sesje z psychologiem Gdynia

Elżbieta Bielaszewska, Mikołaj Wilbik, Łukasz Kummer, Ewa Staszewska, Katarzyna Niski, Janina Kazub, Julita Tobiasz, Krzysztof Szulc, Emilia Kisicka, Olga Nowakowska-Godziuk, Aleksandra Skotnicka i Dominika Rajska to zespół tworzący Gabinety Świętojańska w Gdyni i specjalizujący się w niemalże wszystkich aspektach psychologii i psychiatrii, ale także w mediacjach, seksuologii czy dietetyce. Eksperci pracują z dorosłymi i dziećmi, a rozmowy są możliwe także w języku angielskim. Barierę pierwszego „wstydu” może przełamać rejestracja online lub mailowa za pośrednictwem strony internetowej poradni. Same gabinety zlokalizowane są w przytulnej, przedwojennej kamienicy w sercu Gdyni, które zaaranżowane są w atmosferze prywatnego mieszkania i absolutnie nie mają nic wspólnego z klinicznym wystrojem. Domowa przestrzeń sprzyja dyskretnym rozmowom, poczuciu bezpieczeństwa i zaufania, jest po prostu autentyczna.

Odpowiednie podejście do dorosłych, młodzieży oraz dzieci

Renomę Gabinetów Świętojańska buduje ogromne doświadczenie w pracy specjalistów z pacjentami w różnym wieku i odpowiednie podejście do nich. Zważywszy, że nieletni w wieku od 10 do 19 lat najczęściej borykają się z problemami natury psychicznej i rzadko kiedy sami proszą o pomoc, a do gabinetów przychodzą w towarzystwie rodziców, psychologowie dbają o delikatne, nienachalne budowane relacji z małoletnimi, współpracę na tym polu z rodzicami lub opiekunami, zachowanie granic i pełną tolerancję. Bardzo często zwracają uwagę właśnie na konieczność pracy także z dorosłymi, by w pełni osiągnąć sukces w terapii z dzieckiem.

Współpraca z dorosłymi pacjentami także nie jest pozbawiona odpowiedniego szacunku, tolerancji i respektowania strefy komfortu pacjenta. Każda rozmowa jest bardzo indywidualna, w odpowiednim do sytuacji tempie. Diagnoza stawiana jest po szerokich konsultacjach z pacjentem, ale czasem także po rozmowach z bliskimi tej osoby. Bywa, że w proces leczenia angażuje się osoby „trzecie”, by uzyskać oczekiwany efekt. To pokazuje, jak holistycznie podchodzi się tu do pacjentów i ich szybkiej i skutecznej rekonwalescencji psychicznej.

Psycholog Gdynia

Gabinety Świętojańska – misja i fachowość

Poradnia w Gdyni pod szyldem Gabinety Świętojańska tworzona przez ludzi kochających pomagać innym i chcących dzielić się doświadczeniem, by uchronić osoby z problemami od życiowych tragedii oferuje pomoc każdemu, bez względu na przekonania, kolor skóry czy orientację. Nawet 8 milionów Polaków boryka się z problemami psychicznymi różnego typu, więc jeśli jesteś jedną z osób, które „tracą grunt pod stopami” i nie czują się z sobą w pełni dobrze, a chcą swoje wątpliwości czy emocjonalne rozterki skonsultować z kimś z zewnątrz, skontaktuj się z wybranym specjalistą w Gabinetach Świętojańska i postaw na swoje zdrowie psychiczne, nie mniej ważne od tego fizycznego. A może nawet bardziej?…

Centrum pomocy psychologicznej w Gdyni Gabinety Świętojańska – Kontakt