Gdynia – nieoceniona oaza spokoju

0
426
Nieruchomosci Gdynia Invilla

Trójmiasto – urokliwe, wszechstronne, multikulturowe, łączące tradycje z nowoczesnością, historię z wizjonerstwem. Gdańsk, Gdynia i Sopot nad polskim wybrzeżem nie mają sobie równych i są nieustannie jednymi z najpopularniejszych kierunków podróży, ale i życiowych wyborów. Najbardziej „niepozorna” i wymieniana często na ostatnim miejscu aglomeracji jest Gdynia. Dlaczego? Dziś udowadniamy, że to miasto jest nieocenioną oazą spokoju i miejscem, w którym nie da się nie zakochać.

Miasto bez barier

Gdynia ma swoją bogatą historię i na każdym kroku to dostrzeżemy. Stocznia, widoczne silne wpływy przemysłu portowego, kult żeglugi morskiej – to wyróżnia to miasto. Ale nie zatrzymało się ono w czasach minionych, lecz idzie do przodu. Wciąż stawia na przemysł, handel, produkcję, wszechobecny rozwój. To tutaj wielu mieszkańców całego Trójmiasta znajduje prace, to tu migrują Europejczycy w celach zarobkowych. Gdynia otwarta jest dla każdego, kto szuka nowej jakości życia, perspektyw, ale ceni sobie większy spokój, który odróżnia to miasto od sąsiedniego Gdańska i Sopotu.

Gdynia luksusowe apartamenty sprzedaz

To miasto żyje!

Można powiedzieć: przecież żyje całe Pomorze. Owszem, polskie wybrzeże słynie z rozwiniętej turystyki, ale atrakcje jakie oferuje Gdynia sięgają znacznie dalej niż budki z lodami i goframi, możliwość plażowania czy pospolitego rejsowania „wycieczkowcami”. Skwer Kościuszki Molo Południowe, statek-muzeum „Dar Pomorza”, okręt-muzeum ORP „Błyskawica”, Muzeum Marynarki Wojennej, Kamienna Góra, Muzeum Emigracji, molo w Orłowie, Klif Orłowski i Kępa Redłowska czy Domek Żeromskiego w Orłowie to tylko naprawdę kilka wartych wymienienia atrakcji dedykowanych i dorosłym, i małym turystom. Liczne muzea nie nudzą, a stworzone zostały w sposób niezwykle nowoczesny i atrakcyjny na miarę XXI wieku. Atrakcje „plenerowe”, jak klif i molo, urzekają magiczną wręcz otoczką nieskalanej przyrody. W przeciwieństwie do Gdańska i Sopotu, mimo że Gdynia nie narzeka na brak turystów, obecność tłumów nigdy w tym mieście nie jest aż tak odczuwalna i drażniąca.

Gdynia biuro nieruchomosci

Miejsce (nie tylko) do życia

Gdynia ugości turystów oferując bogatą i konkurencyjną cenowo bazę noclegową i gastronomiczną. W całym Trójmieście stawki w hotelach czy pensjonatach najniższe są właśnie tutaj. Ale też każdy, kto decyduje się wybrać Gdynię jako miejsce do życia – a takich osób jest coraz więcej – znajdzie tu luksusowe nieruchomości w uczciwych, niewygórowanych cenach (porównując z Gdańskiem i Sopotem). Gdyński rynek mieszkaniowy rozwija się prężenie, modernizowane są też istniejące zasoby. Ceny zależą od dokładnej lokalizacji i różnych innych czynników, ale wybierając do życia (czy też w celach turystycznych) Trójmiasto, warto zwrócić uwagę na nieocenioną, urokliwą i otwartą na różne gusta klimatyczną, rozwojową Gdynię.

Invilla nieruchomosci

Miasto z klasą

Gdynię należy bezapelacyjnie zaliczyć do jednego z najbardziej „kulturalnych” miast nie tylko trójmiejskiej metropolii, ale całego wybrzeża. Miasto jest kojarzone z wieloma prestiżowymi, znanymi w kraju i za granicą imprezami muzycznymi, filmowymi czy teatralnymi. Na czele plasują się przede wszystkim dwie: Opener – kilkudniowy muzyczny festiwal, na którym pojawiają się największe światowe gwiazdy muzyki alternatywnej i rozrywkowej oraz Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, jedna z najbardziej znanych w Polsce imprez filmowych, na której wręczane są znaczące w świecie kina nagrody, m.in. „Złote Lwy”. W tym roku odbędzie się już 47. edycja tego wydarzenia. Wymienić warto też takie projekty jak Cudawianki, Globaltica, Nagrodę Literacką Gdynia, Ladies’ Jazz Festival, Gdynia Classica Nova czy miejsca związane z kulturą: Teatr Muzyczny, Konsulat Kultury, Gdyńskie Centrum Filmowe, Centrum Nauki Experyment oraz Teatr Miejski.

Nieruchomosci Gdynia

Zobacz również:

Luksusowe nieruchomości Sopot