Gdzie wybrać się na spacer z psem? Poznaj najlepsze miejsca w Gdyni

Gdzie z psem na spacer gdynia

Spacer i zabawa z właścicielem to niewątpliwie najszczęśliwsza część dnia dla wielu czworonogów. Jeśli jesteś z Trójmiasta to znajdziesz w okolicy wiele miejsc na przyjemne spacery z psem.

Psie wędrówki to jednak coś znacznie więcej niż przyjemne spędzanie czasu. Podczas dłuższych przechadzek, nasi szczekający pupile zaspokajają  bowiem swoje fundamentalne potrzeby.

Gdzie z psem na spacer gdynia 1

Spacer to okazja do niezbędnej aktywności fizycznej, węszenia, poznawania nowych terenów oraz możliwość socjalizacji.

Wyjście z psem przed dom w celu załatwienia jego potrzeb fizjologicznych to zdecydowanie za mało. Czworonogi, którym nie zapewnia się odpowiedniej dawki ruchu i nowych wrażeń, często zaczynają zachowywać się problematycznie – np. niszczą meble, wyją w nocy lub są apatyczne i smutne.

Gdzie z psem na spacer gdynia 2

Jako, że spacer to świetny sposób na spędzenie czasu, możliwość zadbania o psią, ale również swoją kondycję psychofizyczną, warto wybierać ciekawą przestrzeń na wspólne wyprawy.

Jakie miejsca w Gdyni najlepiej nadają się na przechadzki z pupilem?

Kępa Redłowska i Polanka Redłowska w Gdyni

Jest to jedno z najładniejszych miejsc na spacer z psiakiem w tym mieście. Duża przestrzeń, liczne alejki w otoczeniu  parku krajobrazowego, z widokiem na morze spodobają się z pewnością i psu i opiekunowi.

Malownicza polana  jest idealnym miejscem na piknik, a zarazem wybiegiem dla czworonoga.

Pies może się wyhasać, a właściciel wyciszyć i odpocząć na łonie natury. Plusem jest również dostęp do miejsc parkingowych i bliskość plaży Redłowskiej.

Psia plaża w Babich Dołach w Gdyni

Zlokalizowana przy wejściu numer 4, w pobliżu Osady Rybackiej. Jest to 100 metrowy odcinek plaży zezwalający na wprowadzanie psów.

Piękne widoki, piaszczyste nabrzeże i dostęp do morza dają wiele możliwości wspólnej zabawy i rozładowania nadmiaru energii czworonoga.

Plaża w Gdyni Orłowie

W przeciwieństwie to wielu innych trójmiejskich plaż, ta jest otwarta dla zwierząt przez cały rok – nawet w sezonie.

Nazywana jest często psim kąpieliskiem, ponieważ właściciele mogą tu bezkarnie pływać ze swoimi pupilami. Miejsce świetnie nadaje się do wybiegania, trenowania i przyjemnego wylegiwania na piasku. Sprzyja również psiej socjalizacji.

Park Kolibki w Gdyni

Jest to miejsce pełne atrakcji nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale również z czworonogami. Znajduje się tu specjalny wybieg dla psów zlokalizowany wśród drzew i bujnej roślinności zapewniającej cień.

Na terenie parku umieszczono poprzeczki do przeskoków, pochylnie skośne, tyczki do slalomu, równoważnie i tunele. Miejsce jest ogrodzone i położone blisko psiej plaży.

Trójmiejski Park Krajobrazowy –  okolice rezerwatu Łęg nad Swaliną

Idealne miejsce na długie spacery dla miłośników natury. Szlaki turystyczne prowadzą od ujścia Sweliny na granicy Gdyni i Sopotu.

Nie brakuje tu dzikich jezior i stawów. Należy jednak pamiętać żeby nie wchodzić z psem do samego rezerwatu, a jedynie zwiedzać okoliczne lasy.

Tereny te z pewnością docenią psy, które lubią dużo chodzić i mają niepożyte pokłady energii.

Należy pamiętać, że miejsce spaceru powinno być dobrane do charakteru psa i jego upodobań.

Jeśli nasz pupil nie przepada np. za towarzystwem innych czworonogów, warto unikać takich skupisk i wybrać tereny mniej uczęszczane – przynajmniej do czasu kiedy nie przejdzie procesu socjalizacji.

Gdzie z psem na spacer gdynia 4

Gdy wiemy, że boi się wody, zamiast plaży można wybrać park czy łąkę. Bez względu na miejsce przechadzki, pamiętajmy, aby zawsze sprzątać po swoim psie.

Poza smyczą, woreczki na odchody powinny stanowić podstawowe wyposażenie podczas wspólnych wędrówek.

Gdzie z psem na spacer gdynia 3

W ciepłe dni warto pamiętać też o zabraniu butelki wody i miski, a jeśli planujemy trening, dobrze mieć ze sobą  smakołyki w nagrodę za wykonywanie komend.