Jak rozpoznać dobrą agencję nieruchomości?

Nieruchomosci Gdynia Invilla

Wiele osób decyduje się na własną rękę kupić, sprzedać lub wynająć nieruchomość. Usługi biura nieruchomości wciąż są popularne w innych krajach Europy, ale nie w Polsce, choć i to się zaczyna zmieniać na korzyść tej branży. Z czego to może wynikać? Wiele sondaży wskazuje, że Polacy nie wiedzą, jak znaleźć dobry, uczciwy, doświadczony zespół specjalistów na rynku nieruchomości. Tym razem słów kilka o tym jak rozpoznać ekspertów i powierzyć im swój „mieszkaniowy los”.

„Gadane” nie wystarczy

Wbrew wszelkim, bardzo złudnym pozorom, nie każda osoba nadaje się do sprzedawania mieszkań i apartamentów. Praca w agencji nieruchomości wymaga nie tylko otwartości na ludzi, potocznie mówiąc: „gadanego” i swobody w kontaktach międzyludzkich, choć to oczywiście bezapelacyjne atuty. Pośrednictwo nieruchomości to przede wszystkim zawód wymagający bardzo dobrego formalnego przygotowania i zabezpieczenia. Takiej firmie powierzamy odpowiedzialność za mienie często tak dużej wartości, że podstawową kwestią, o którą powinno się zadbać, jest posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej pośrednika, abyśmy w razie jakichkolwiek niepowodzeń podczas różnego rodzaju transakcji mieli pewność, że instytucja, którą obdarzyliśmy zaufaniem, weźmie na siebie odpowiedzialność i konsekwencje swoich ewentualnych błędów.

sprzedaz i wynajem nieruchomosci Gdansk

Sumienność i multifunkcjonalność

Dobry sprzedawca działający w ramach agencji nieruchomości musi wywiązywać się sprawnie i terminowo ze swoich obowiązków. A w tym miejscu należy dodać, że ten zawód w praktyce mija się z wyobrażeniem, jakie znamy z amerykańskich filmów. Dobre agencje nieruchomości dysponują pośrednikami, którzy nie tylko z uśmiechem na twarzy oprowadzą nas po wybranych lokalach. Do obowiązków biur nieruchomości należy szereg zadań, wśród których warto wymienić niektóre:

• pozyskiwanie nieruchomości na sprzedaż i wynajem,
  • sprawdzanie stanu prawnego lokali,
  • opracowywanie ofert do publikacji na różnych platformach informacji,
  • prezentowanie ofert,
  • udział w negocjacjach warunków transakcji,
  • doradztwo na podstawie wiedzy na temat aktualnej sytuacji w branży oraz prognoz na przyszłość.

Nieruchomosci w Gdansku Invilla

Wszystkie te obowiązki agencje nieruchomości wykonują najczęściej równolegle co do kilku zleceń, więc multifunkcjonalność, organizacja pracy i wyjątkowa skrupulatność powinny charakteryzować dobry zespół specjalistów.

Pierwsze wrażenie

Jak w miłości, biznesie i wielu innych okolicznościach, tak w kontakcie z agencją nieruchomości kluczową rolę niech pełni po prostu pierwsze wrażenie. Jeśli umawiamy się na spotkanie z pośrednikiem, z którego usług chcemy skorzystać, zaufajmy naszej intuicji i zwróćmy uwagę, jakie budzi w nas poczucia od pierwszych sekund. Unikajmy agencji nieruchomości, których „specjaliści” nie poświęcają nam całej uwagi, czyli na przykład chaotycznie przeglądają dokumenty, lub odbierają wiele telefonów i „spławiają” klientów. Postawmy na opanowanie, profesjonalizm, wiedzę i doświadczenie.

Nieruchomosci Gdynia

Profesjonaliści w cenie

Nikt nie lubi przepłacać, ale też warto wyciągnąć wnioski z powiedzenia: „Kto mało płaci, ten dwa razy płaci”. Usługi biur i agencji nieruchomości nie należą do najtańszych, więc wyjątkowo niska, bardzo konkurencyjna cena pośrednika może być zapalnikiem ostrzegawczej lampki, że być może nie jest to partner, który cieszy się dużą rzeszą klientów, a co za tym idzie – nie jest rozchwytywanym biurem. Odpowiedni realizator, i to w każdej branży, ceni swoje doświadczenie i umiejętności, dlatego warto uczciwie zapłacić dobrej agencji, która wycenia swoje usługi na poziomie co najmniej takim, jakie aktualnie obowiązują na rynku nieruchomości. Warto więc i w tej kwestii zrobić rozeznanie szukając osoby wspierającej nas przy zakupie, sprzedaży lub najmie mieszkania czy domu.

Nieruchomosci Gdynia sprzedaz i wynajem

Internet jest skarbnicą wiedzy, więc na wielu branżowych portalach znajdziemy opinie dotyczące różnych agentów nieruchomości i biur w naszej okolicy, a i nie zaszkodzi korzystać ze sprawdzonych usług osób z polecenia od znajomych osób. Nie ma lepszej oceny niż zadowolony klient.

InVilla – agencja nieruchomości w Trójmieście oferująca luksusowe mieszkania w Gdyni

InVilla to agencja nieruchomości z Trójmiasta, która może być przykładem dobrego pośrednika. Większość pozytywnych opinii w Google oraz na forach branżowych, szeroka oferta i niskie prowizje sprawiają, że firma cieszy się ogromnym zaufaniem na lokalnym rynku. Działania biura nieruchomości to m.in. sprzedaż i wynajem luksusowych nieruchomości w Gdyni, home staging, czy obsługa nieruchomości podczas nieobecności właścicieli. Jeśli więc zastanawiasz się, jak powinien prezentować się dobry pośrednik, nie ma problemu – InVilla to realny przykład, przekonaj się sam i zajrzyj na oficjalną stronę internetową firmy.