Diamond Clinic – innowacyjne rozwiązywanie problemów urologicznych w Gdańsku

0
599
Wazektomia Gdansk

Problemy urologiczne, np.: nietrzymanie moczu, zaburzenia erekcji czy przedwczesny wytrysk to dla wielu osób wstydliwy temat. Zanim pacjent uda się do urologa, zwykle próbuje „podreperować” swoje zdrowie stosując leki bez recepty lub korzystając z porad wszelkiej maści znachorów i internetowych doradców. Niestety zwykle nie przynosi to obiecanego efektu, a może przysporzyć dodatkowych kłopotów.

Najlepszym wyjściem w momencie zaobserwowania jakichkolwiek nieprawidłowości urologicznych, jest udanie się do lekarza specjalizującego się w tej dziedzinie.

Oczywiście wcześniej warto włożyć nieco wysiłku w znalezienie sprawdzonej kliniki z dobrymi opiniami dotychczasowych pacjentów. W dobie internetu nie powinno to sprawić większego problemu.

Osobom szukającym nowoczesnej placówki medycznej w Gdańsku, polecamy Diamond Clinic. Pacjenci mogą tu liczyć na konsultacje i zabiegi przeprowadzane przez jednych z najlepszych  specjalistów w regionie – dr n. med. Artura Rucińskiego, dr n. med. Tomasza Drabarka oraz dr n. med. Macieja Jarosz.

Oprócz tego klinika wyposażona jest w nowoczesny sprzęt Duolith gwarantujący najwyższą jakość świadczonych usług.

konsultacje urologiczne gdansk

Duolith – terapie urologiczne falą uderzeniową

Duolith to urządzenie nowej generacji, wykorzystujące działanie skupionej fali akustycznej. Aparat stosowany jest w wielu dziedzinach medycyny, a w Diamond Clinic z powodzeniem przeprowadza się z jego pomocą  terapie schorzeń urologicznych.

Zalety zabiegów wykonywanych z użyciem Duolith to przede wszystkim:

  • Bezinwazyjność – leczenie bez ingerencji chirurgicznej,
  • Brak konieczności farmakoterapii,
  • Krótkie sesje terapeutyczne,
  • Bezbolesność,
  • Brak skutków ubocznych.

Jakie problemy urologiczne można rozwiązać dzięki Duolith?

Zaburzenia erekcji – nowoczesna terapia w Gdańsku

Pozaustrojowa terapia falą uderzeniową to bezpieczny i skuteczny środek na potencję.

Problemy z erekcją są powodem kompleksów wielu mężczyzn. Dotykają one panów w coraz młodszym wieku. Najpopularniejszym sposobem leczenia jest farmakoterapia, która mimo, że bywa skuteczna, jedynie maskuje problem. Terapia falą uderzeniową dociera do źródła problemu i wspiera jego eliminowanie.

Większość przypadków zaburzeń erekcji ma pochodzenie naczyniowe. Podczas ich leczenia z pomocą Duolith, fale uderzeniowe o niskiej intensywności są stosowane w różnych strefach na penisie i na kroczu. Efektem zabiegu jest widoczna poprawa funkcji seksualnych.

Choroba Peyroniego – leczenie w Gdańsku

Choroba Peyroniego, jest nabytym i ogólnie postępującym schorzeniem penisa, nazywanym również  stwardnieniem plastycznym prącia.  Wiąże się ono z dolegliwościami bólowymi i utrudnia współżycie.

Leczenie polega na wykonaniu serii zabiegów falą uderzeniową, dzięki czemu istniejące objawy  zostaną złagodzone lub całkowicie wyeliminowane.

Bóle miednicy – terapie falą uderzeniową w Gdańsku

Przewlekły zespół bólu miednicy objawia się długotrwałymi i nawracającymi dolegliwościami pochodzącymi z dolnego odcinka dróg moczowych. Symptomy mogą pojawić się w każdym wieku, ale  największa grupa to mężczyźni w przedziale wiekowym 25 – 45 lat.

Terapia Duolith obejmuje tu krocze, prostatę i dno miednicy. Efektem zabiegu jest uśmierzenie bólu, usprawnienie funkcji oddawania moczu, a także przywrócenie funkcji seksualnych.

Przewlekłe zapalenie prostaty – leczenie w Gdańsku

Najczęstsza przyczyna zapalenia gruczołu krokowego to infekcja bakteryjna lub wirusowa, ale  niektóre odmiany tej choroby nie mają dokładnie określonej etiologii.

Głównymi objawami są: dyskomfort odczuwalny w obrębie krocza, jąder, podbrzusza oraz dolnej części pleców, częste oddawanie moczu, osłabiony strumień moczu.

Fale terapeutyczne w tym przypadku aplikowane są bezpośrednio przez skórę pacjenta w obszarze krocza. W efekcie ich działania poprawione zostaje ukrwienie gruczołu krokowego co prowadzi do zmniejszenia dolegliwości związanych z chorobą.

Zabieg Wazektomii Gdansk

Inne zabiegi przeprowadzane w Diamond Clinic to:

Wazektomia – antykoncepcja męska w Gdańsku

Wazektomia to jedna z najskuteczniejszych metod antykoncepcji, która uniemożliwia przedostanie się plemników do wydzieliny, pojawiającej się u mężczyzn w trakcie wytrysku.

W Diamond Clinic stosuje się metodę kanadyjską bez zakładania zacisków na nasieniowodach. Charakteryzuje się ona najwyższą skutecznością i najmniejszym ryzykiem powikłań.

Podczas zabiegu dochodzi do termoobkurczenia końca nasieniowodu prowadzącego do członka. Chirurg pozostawia otwarty koniec nasieniowodu wychodzący od strony jądra. Dzięki temu pacjenci nie są narażeni na przewlekły ból jądra, który może pojawić się po zastosowaniu innych metod.  Mniejsze ryzyko wystąpienia bólu osiąga się dzięki temu, że produkowane plemniki mają ujście. Są „kierowane”  w miejsca nieunerwione i tam zostają wchłaniane tak jak wszystkie obumierające i niepotrzebne komórki organizmu.

Skuteczność zabiegu wynosi ponad 99%.

Chirurgiczne lub laserowe leczenie stulejki w Gdańsku

Stulejka to wada w  budowie napletka, która utrudnia lub uniemożliwia zsunięcie go z żołędzi prącia.

Zwężone ujście napletka wywołuje dolegliwości bólowe podczas współżycia. Utrudnione jest też dbanie o higienę. Z tego powodu rozwijają stany zapalne i choroby wywołane przez bakterie. Bagatelizowanie problemu stulejki może w skrajnych przypadkach prowadzić do chorób nerek, pęcherza, a także raka prącia.

Leczenie stulejki w zależności od zaawansowania problemu może polegać na chirurgicznej plastyce napletka, obrzezaniu częściowym lub całkowitym.

Popularne są też zabiegi laserowe na stulejkę, które są mniej inwazyjne i zmniejszają ryzyko powikłań.

Chirurgiczne lub laserowe usuwanie kłykcin kończystych prącia w Gdańsku

Kłykciny kończyste to brodawki genitalne wywołane przez wirusa HPV. Mimo, że najczęściej zmiany nie są groźne, mogą wywoływać nieprzyjemne dolegliwości, takie jak swędzenie, pieczenie czy ból. Oprócz tego wyglądają nieestetycznie, rozrastają się i są bardzo zaraźliwe.

Można leczyć je farmakologicznie – specjalnymi maściami, ale działają one drażniąco na skórę.

W Diamond Clinic specjaliści usuwają zmiany chirurgicznie lub laserowo. Metoda laserowa uznawana jest za najskuteczniejszą.

Powiększenie penisa kwasem hialuronowym – zabieg w Gdańsku

Zabieg dedykowany jest mężczyznom niezadowolonym z grubości penisa. Decydują się na niego również panowie, których partnerki nie czerpią satysfakcji w trakcie współżycia.

Podczas zabiegu aplikuje się kwas hialuronowy. Preparat jest podawany za pomocą długiej kaniuli w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu.

Efektem zabiegu jest powiększenie obwodu i długości penisa oraz korzystny wpływ na doznania partnerki.

Terapia nietrzymania moczu w Gdańsku

Zabieg  dla pań z wysiłkowym nietrzymaniem moczu spowodowanym osłabieniem mięśni dna miednicy lub rozciągnięciem pochwy i zmianą kąta nachylenia cewki moczowej. Do „popuszczania” moczu dochodzi np. w trakcie śmiechu, kaszlu, kichania.

W Diamond Clinic schorzenie leczone jest przy pomocy lasera Virgo. Jest to nowoczesny zabieg wzmacniający ściany pochwy powięź wewnątrzmaciczną oraz obszar ujścia cewki moczowej. Efektem jest zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej i przywrócenie jej prawidłowego funkcjonowania.

Osoby zainteresowane szczegółową ofertą zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Diamond Clinic lub do kontaktu:

Diamond Clinic
ul. Heweliusza 22 (przy Hotelu Mercure)
80-890 Gdańsk

+48 570 007 113
recepcja@diamondclinic.pl